Logo 17. MFSF Písek 2017

17. MFSF Písek 2017

Během své 16ti leté existence si studentský filmový festival v Písku získal důvěryhodné renomé. Letošní ročník přesto bude v něčem jiný. Novinkou je, že spolupořadatelem festivalu se stalo Centrum kultury města Písek. Studentské snímky jsou srdcem celého festivalu, přesto mladí filmaři vědí, že zkušenost z praxe a spolupráce s etablovanou institucí skýtá řadu výhod a nové možnosti, poskytne jim informace z komerční sféry a dokáže je výrazně obohatit.
Přijďte s námi nahlédnout do světa začínajících filmařů. Těší se na vás město Písek, které se na pár dnů stane vaší realitou.

Mgr. Vladana Terčová, ředitelka festivalu

Statut festivalu

Porota festivalu

Václav Marhoul

scenárista, režisér, herec, producent, podnikatel, kulturní organizátor a manažer

Po absolutoriu pražské FAMU v roce 1984 začínal nejprve jako asistent produkce a později i jako zástupce vedoucího produkce ve Filmovém studiu Barrandov. Počátkem 90. let se stal generálním ředitelem Filmového studia Barrandov a působil jako manažer uměleckého sdružení Tvrdohlaví.
Coby herec vystupoval v uměleckém sdružení Pražská pětka a v pořadech Divadla Sklep.
Je členem dozorčí rady České filmové a televizní akademie.

Václav Marhoul

Vavřinec Menšl

Scenárista, režisér, kameraman, dokumentarista, fotograf

Pořádá MFF 3Kino Praha, spolupracuje také s festivaly Filmové babí léto v Třinci a Solanin Film Festiwal. Profesně se zaměřuje především na fotografii. Fotí především architekturu, design, reportáže a portréty lidí. V roce 2015 obdržel novinářskou cenu Czech Press Photo v kategorii Online Feature.

Vavřinec Menšl

István Kovács

Vítěz ceny Grand Prix MFSF 2016

Narodil se v roce 1985 v maďarské menšině v bývalé Jugoslávii, mládí prožil v jižním Maďarsku ve městě Szeged.
Studoval na Univerzitě Divadelního a filmového umění v Budapešti kde získal bakalářský titul ve třídě Jánose Szásze za svou bakalářskou práci – absolventský film „Zvuk betonu“.
V současné době pokračuje v magisterském studiu u profesora Ildikó Enyedii.

István Kovács

Mgr. Art. Barbara Harumová-Hessová, ArtD.

Producentka, pedagog na Katedře produkce a distribuce, proděkanka pro zahraničí na FTF VŠMU

Absolvovala studium Produkce a distribuce filmového umění a multimédií na Filmové a televizní fakultě VŠMU v Bratislavě, kde získala Cenu rektora VŠMU a následně pokračovala v doktorandském studiu.
Pracovala pro několik produkčních společností na výrobě dokumentárních a hraných filmů a TV seriálů, dále pro Audiovizuální fond jako administrátor žádostí, a poté jako člen několika odborných komisí.
V roce 2007 založila AH production, kde se věnuje vývoji a výrobě celovečerních dokumentárních a hraných filmů a spolupracuje na výrobě TV pořadů a seriálů.

Mgr. Art. Barbara Harumová-Hessová, ArtD.

Grzegorz Potęga

Ředitel festivalu Solanin Film Festiwal

Podnikatel v kultuře, organizátor filmových festivalů (Lubuskie Lato Filmowe, Solanin Film Festival) a sportovní aktivista. Několik let byl ředitelem Newa Cinema ve městě Zielona Góra a Ondra Cinema v Nowa Sól.
Od roku 1997 pomáhá organizovat nejstarší polský filmový festival Lubskie Lato Filmowe, které se koná v Łagówě.
Od roku 2000 je, společně s Konradem Paszkowskim, ředitelem ambiciózního a rychle se rozvíjejícího nezávislého filmového festivalu Solanin Film Festival ve městě Nowa Sól.
Kromě filmových aktivit a dobrých knih miluje také basketbal. Byl členem i Polské národní basketbalové asociace.

Grzegorz Potęga

Ctibor Turba

světově významná osobnost české pantomimy, herec nonverbálního divadla, mim, scenárista, pedagog a režisér

Jeho dílo lze označit za první a průkopnický český příspěvek k celosvětovému hnutí „nového cirkusu“.
V současnosti se soustředí na práci převážně koncepční, scenáristickou, dramaturgickou a režijní. V roce 1997 založil a vybudoval netradiční pražské divadlo Alfred ve dvoře.
V roce 2013 získal Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla.

Ctibor Turba

Jitka Čvančarová

Po absolutoriu Základní školy J. Seiferta a Střední stavební školy v Mělníku, vystudovala muzikálové herectví na brněnské Janáčkově akademii múzických umění.
Nyní, po několikaletém působené ve stálém angažmá v Městském divadle v Brně, hostuje v několika pražských a brněnských divadelních scénách.
V roce 2010 soutěžila s Lukášem Hojdou ve čtvrté řadě taneční show veřejnoprávního programu ČT1 StarDance ...když hvězdy tančí.

Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová

Složení poroty MFSF 2017 je kompletní

Letošní porota MFSF zasedne ve složení István Kovacz (Maďarsko), Barbara Harumová-Hessová (Slovensko), Grzegorz Potega (Polsko), Ctibor Turba (ČR), Václav Marhoul (ČR), Jitka Čvančarová (ČR) a Vavřinec Menšl (ČR.

Foto k Složení poroty MFSF 2017 je kompletní

Skvělí Dreadzone zahrají v sobotu 14. října

Pořiďte si s předstihem vstupenky na koncert anglické skupiny Dredzone, kteří vystoupí v sobotu 14. října v Kulturním domě v rámci doprovodného programu Mezinárodního festivalu studentských filmů.

Vstupenky online na centrumkultury.cz nebo ticketstream.cz.
Foto k Skvělí Dreadzone zahrají v sobotu 14. října

Václav Marhoul - jeden z českých zástupců v porotě MFSF 2017

Se „slzou v oku“ vzpomínám na naše studentské filmové festivaly v 80 letech. A to jak na každoroční festival FAMU, tak i na ten mezinárodní, který se konal v Karlových Varech pod názvem CILECT. Ta možnost konfrontace, respektive vidět filmy z jiných škol, mluvit (a po večerech popíjet) s jejich tvůrci, byla úžasná, a jak se lidově říká „k nezaplacení.“ Přeju MSFS to samé, přeju festivalu tu samou skvělou atmosféru, přeju všem jeho účastníkům, aby je promítané filmy obohatily, aby jim přinesly poznání, že mnoho věcí lze dělat jinak, že vždy se nabízí šance vydat se svou vlastní, originální cestou.

Václav Marhoul
Foto k Václav Marhoul - jeden z českých zástupců v porotě MFSF 2017

Giudi – charismatická zpěvačka a její electronic/deep/pop music

„Všichni máme v životě nějaké sny, ale každý se neodváží vyplout na širé moře, aby se těch snů pokusil alespoň dotknout. Skladba Seaside je o hledání vnitřní síly v každém z nás a především je to můj vlastní příběh”, vysvětluje zpěvačka Giudi.

Giudi
Foto k Giudi – charismatická zpěvačka a její electronic/deep/pop music

Blok nesoutěžních filmů z Polska

Na Mezinárodním festivalu studentských filmů se letos představí i blok filmů z produkce polských filmařů, který bude po produkci doplněn besedou a diskusí.

Foto k Blok nesoutěžních filmů z Polska
Více aktualit

Partneři MFSF

Děkujeme všem partnerům za podporu a spolupráci při organizování MFSF 2017

Kontakty MFSF

Pořadatel

Centrum kultury města Písek
Nábřeží 1. máje 1605
397 01 Písek
filmfestpisek@centrumkultury.cz
+420 382 734 718

Ředitelka festivalu

Mgr. Vladana Terčová
vladana.tercova@filmovka.cz
+420 603 838 342

Hlavní dramaturg

MgA. Alexandra Zuntová
alexandra.zuntova@centrumkultury.cz
+420 724 549 693

Kino Portyč

Čechova 406/9
397 01 Písek
kino@centrumkultury.cz
+420 725 006 551