náhled the best film8

Grand Prix – hlavní cena festivalu – Cena Václava Kršky, klasika české kinematografie, věnuje město Písek a dotuje ji částkou 50 000 Kč

Film: Druhé poschodí / 2. em / 2nd Floor
Režie: Hajni Kis
Země: Maďarsko
Škola: University of Theatre and Film Arts – Budapest

Cenu předává předseda poroty Claudi Niubó a starostka města Písku Mgr. Eva Vanžurová.

Porota se jednomyslně shodla na tomto filmu vzhledem k jeho lidským hodnotám a profesionálnímu zpracování.

náhled the best film6

Cena za nejlepší hraný film, cenu uděluje FAMO v Písku a společnost Toyota Dolák ji dotuje částkou 15 000 Kč

Film: Mashka 
Režie: Igor Kagramanov
Země: Rusko
Škola: All-Russian State Institute of Cinematography

Cenu předává Andrzej Wolf a ředitel pobočky Toyota Dolák v Písku David Havlík.

Za výjimečné obrazové ztvárnění skutečnosti s hlubokým lidským poselstvím.

náhled the best film5

Cena za nejlepší dokumentární film, cenu uděluje FAMO v Písku a společnost JPS GROUP ji dotuje částkou 15 000 Kč

Film: Absence / La ausencia / The Absence
Režie: Arturo Baltazar
Země: Mexiko
Škola: Universidad de Guadalajara

Cenu předává Miklas Manneke.

Porota byla fascinována hlavní postavou a režií tohoto filmu.

náhled the best film1

Cena za nejlepší animovaný film, cenu uděluje FAMO v Písku a společnost McDonald´s ji dotuje částkou 15 000 Kč

Film: wHole
Režie: Robert Banning
Země: Německo
Škola: Georg Simon Ohm Technical Institute of Nuremberg

Cenu předává Hemant Sharda

Porota ocenila, že režisér přes velkou technickou náročnost zvládl filosofickou i emocionální stránku příběhu.

náhled the best film3

Cena Vladany Terčové, zakladatelky festivalu, cena za humanitární počin, věnuje Miloň Terč

Film: Druhé poschodí / 2. em / 2nd Floor
Režie: Hajni Kis
Země: Maďarsko
Škola: University of Theatre and Film Arts – Budapest

Cenu předává Hemant Sharda a ředitel FAMO v Písku MgA. Miloň Terč.

Porota ocenila, jak tvůrci dokázali natočit milý a radostný film o nejsmutnějším osudu člověka.

náhled the best film6

Cena společnosti UPP pro talentovaného českého tvůrce

Film:Six days / Šest dní
Režie: Michaela Poláková 
Země: Česká republika
Škola: Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku

Cenu předává Claudi Niubó.

Porota ocenila vynalézavou režii komplikovaného příběhu.

náhled the best film2

Cena Pražské vědecko-technické společnosti, cena za nejlepší technologické ztvárnění, dotována částkou 8 000 Kč

Film: Přirozená přitažlivost / Natural Attraction
Režie: Marc Zimmermann
Země: Německo
Škola: Filmakademie Baden-Württemberg

Cenu předává člen poroty Miklas Manneke a zástupce Pražské vědecko-technické společnosti Ing. Ivo Vítek.

Porota ocenila perfektní využití audiovizuální technologie k navození vysoce estetického zážitku.

náhled the best film7

Zvláštní cena poroty

Film: Ostružiny už uzrály / Kafal Pakyo / Blackberries Have Ripened
Režie: Niranjan Raj Bhetwal
Země: Nepál/Nepal
Škola: Oscar international college

Cenu předává člen poroty Andrzej Wolf.

Porota ocenila, že tvůrce dokázal přes složité podmínky ve své zemi vytvořit lidsky velmi působivý film.

náhled the best film4