FILMOVKAfest Písek 2018 je soutěžní přehlídka studentských filmů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a Soukromé vyšší odborné školy filmové, která se uskuteční 9. listopadu 2018 v píseckém kině Portyč. Více informací:

Ty nejlepší počiny, které v posledních letech vznikly na půdě dvou prestižních jihočeských filmových škol, se promítnou ve třech soutěžních blocích, přičemž odborná porota složená z opravdových profesionálů rozhodne o vítězích jednotlivých kategorií: NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ, NEJLEPŠÍ ZVUK, NEJLEPŠÍ STŘIH, NEJLEPŠÍ REŽIE a NEJLEPŠÍ VÝTVARNÉ POJETÍ. Ta nejprestižnější cena – zvaná také jako GRAND PRIX města Písek – je pak za celkový NEJLEPŠÍ FILM a její vítěz si odnese finanční odměnu 50 000 Kč.

Mimo soutěž se na FILMOVKAfestu představí i několik zahraničních studentských titulů, a to konkrétně z Velké Británie, Finska, Polska, ale také třeba i Slovenska. Během festivalového dne na návštěvníky čeká hudební kulisa v podobě funkové kapely Filip Zangi & PURPUR. A v rámci doprovodného programu se uskuteční workshopy, projekce a exkurze v budovách píseckých filmových škol v Lipové aleji. Festivalovým sloganem je prosté, přesto však pravdivé: „Myslíme na film". A už jste viděli oficiální festivalovou znělku, jíž natočili studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku v čele se scenáristou Martinem Synkem a režisérem Radimem Grzybkem?

Vstupné na projekce je symbolických 30 Kč. Slavnostní zakončení má vstupné dobrovolné. A workshopy jsou zdarma.