III. SOUTĚŽNÍ BLOK

15:00- 16:30

 

 

 

Vlaštovka

FAMO / 2018 / 6:55 / hraný film

Scénář a režie:  Radim Grzybek
Kamera: Daniel Tučník
Střih: Adriana Henzlová
Produkce: Romana Pekárková
Dramaturgie: Martin Synek

Němý snímek pojednává o šikaně mezi malými chlapci, kterým může posloužit běžná papírová vlaštovka jako magický prvek dorozumění se. Příběh o tom, jak se člověk vždy nechá strhnout davem a přidá se na požadouvanou stranu.

 

 

 

 

Befehl!

FAMO / 2017 /  4:40 / animovaný film

Scénář a režie: Porin Rašpica
Střih: Kateřina Morozová
Zvuk: Ondřej Záleský 
Produkce: Jakub Přikryl

Generál posílá svého kurýra do bezvýchodné situace s úkolem probojovat se nepřátelskou frontovou linii a předat na tajném místě tajný vzkaz na kterém závisí osud bitvy bitev, která právě probíhá.

 

 

 

 

Do hrobu

SVOFŠ / 2017 / 14:24 / HRANÝ FILM

Režie: David Bumbálek
Kamera: Ondřej Matějka
Střih: Milan Freisler
Zvuk: Jakub Zbíral
Hudba: Peter Kovac
Produkce: Viktorie Vávrová

Autorem snímku je student hrané režie David Bumbálek, který ve svém kriminálně-hororovém thrilleru vypráví příběh detektiva, jenž pátrá po zmizelé dívce. Zmizelá dívka není jediná, u ostatních je však jisté, že už jsou po smrti. Podaří se detektivovi zachránit mladou dívku?

 

Hranice lidské přirozenosti

FAMO / 2018 / 10:05 / dokument

 

Režie: Filip Zangi
Kamera: Lera Lukomskaya
Střih: František Kotačka
Zvuk: Jan Lakota
Produkce: David Švec

Stejně tak jako každý jiný tvor na planetě, člověk je již od přírody vybaven pudy a instinkty. Jenomže člověk se vlivem společensko-technologického pokroku od svých vrozených pudů vzdálil zdaleka nejvíce. Jak moc? A stojí současné potlačování vrozené přirozenosti za většinou psychických nemocí? To jsou otázky, které svým respondentům klade dokumentarista Filip Zangi ve snímku Hranice lidské přirozenosti.

 

 

 

 

 

Macho Cup

SVOFŠ / 2017 / 14:15 / hraný film

 

scénář a režie: Tomáš Stehlík
kamera: Jan Vališ
střih: René Máca
zvuk: Václav Svoboda
produkce: Nick Bošek

 Film režiséra Tomáše Stehlíka pojednává o dívce pocházející z rodiny se silně motoristickou tradicí, ona je však první žena v rodině, která chce na tuto linii navázat. V této cestě za uznáním ji však stojí její náladový dědeček a konzervativní prostředí vesnického autoservisu. 

 

 

 

 

Nesmírná máma

SVOFŠ / 2018 / 17:05 / hraný film

Scénář a režie: Tereza Atanasčevová
Kamera: Jan Veliš
Střih: Mikuláš Pohribný
Zvuk: Ferda Petrš
Produkce: Nick Bošek

Film vypráví příběh dívky jménem Nina, která právě prožívá období příprav na maturitní zkoušku - „svaťák”. Už to je pro dospívajícího člověka velmi vysilující, ale Nina se potýká ještě s dalšími problémy. Její matka je rozvedená, nešťastná a projevuje se u ní „syndrom prázdného hnízda”, nechce svoji dceru Ninu pouštět téměř nikdy ven a svádí to na domácí práce. Nina si matčino chování nechává líbit, ale uvnitř vře a chce svůj vzdor o vlastní život projevit.
Nesmírná máma je artový černobílý snímek se sci-fi prvky, který se snaží ukázat problematiku, kterou současná společnost přehlíží. Na mladé lidi je kladen velký tlak a zdaleka ne každý se s ním umí popasovat. Dnešní doba si žádá velké nasazení a klade vysoké požadavky na vše, co děláme nebo si přejeme. Život není jednoduchý ani v prostředí, které vypadá ideálně.

 

 

 

 

 

Ta pravá

FAMO / 2018 / 22:01 / hraný film

Scénář a režie: Tereza Střihavková
Kamera: Jan Vališ
Střih: Filip Majerech
Zvuk: Jáchym Kovář
Produkce: Markéta Šubrtová

Co všechno dokáže udělat holka pro kluka? Kam až dokáže posedlost zajít? Příběh sledující životy dvou lidí, kteří se bezhlavě zamilovávají, uvědomují si svou sexualitu a zkoumají, co to vůbec láska je a jaké má hranice.